Navštivte kategorii Lednový Výprodej :)

RAW Nutrition L-Dopa prášek 25g

Akce Novinka Tip
524 Kč –32 %
L-Dopa prášek 25g, PCT, HGH růstový hormon, TST booster, sexuální funkce.
524 Kč –32 % 355 Kč
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
26.1.2021
Položka byla vyprodána…

PCT, HGH růstový hormon, TST booster, sexuální funkce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mucuna pruriens - kouzelné fazolky. Od neplodnosti a impotence až po Parkinsona.

 

je divoce rostoucí i pěstovaná fazole s vysokým obsahem fytofarmak jako L-dopa 3-6%), bílkovin (proteinů 25-30%) a dalších cca 37 fytochemických farmaceuticky aktivních látek Mucuna je jedním z významných zdrojů suroviny (L-dopy) pro výrobu léků na Parkinsonovu chorobu. Je zařazena do rodiny - Fabaceae, rod -mucuna, druh - pruriens. Vyskytuje se od rovníkových oblastí až po pouště od jižní Ameriky přes Afriku a jižní a jihovýchodní Asii. Na různých místech Země má různé synonimá jako  Carpogon pruriens, Mucuna Aterrinia, Mucuna Cyanosperma, Negrete pruriens.
Také na různých místech má zdomácnělého několik názvů, jako Africká fazole, Sametová fazole, Chlupatá fazole, Neskafé, Velvet bean, Cowhage, Bengálska fazole.
Květy mají většinou tmavě fialovou barvu, případně růžovou a bílou, listy na stonku má tři vedle sebe a jejich zvláštností je že přes den jsou boční listy zvednuté (rozpažené) a přes ezonoc si listy spustí směrem dolů (připažit).
V domorodých kulturách v Guatemale, Brazílii, Africe, Indii je využívána po úpravě jako potravina. V Africe v některých regionech nechají v jutových řídce tkaných kapsách fazole Mucuna namočenou v tekoucí vodě potoka dva až tři dny. Po vyjmutí z vody ji vaří, po dvou třech hodinách vodu vylijí a fazole dále upravují a jedí.

léčitelské FUNKCE

Hlavní směry léčitelského využití Mucuna pruriens:

 • jsou k léčbě impotence a erektilní dysfunkce,
 • afrodisiakální účinky (stimulanty),
 • anabolické účinky na růst svalů (produkce růstového hormonu),
 • při léčbě Parkinsonovy choroby (L - dopa),
 • při hubnutí (prekurzor tuků na svalovou hmotu),
 • při léčbě neplodnosti (zvyšuje kvalitu a pohyblivost spermií),
 • vysoká antioxidační aktivita ..

TRADIČNÍ MEDICÍNA

 • na čištění krve (detoxikace)
 • bolesti svalů ,
 • bolesti kloubů, při revmatických bolestech
 • na vypuzování parazitů (odčervení),
 • na  stimulaci nervového systému  (CNS),
 • proti kašli
 • vypuzení ledvinových kamenů
 • na stimulaci  děložní činnosti  (při problémech s oplodněním),
 • na zmírnění menstruačních potíží
 • proti nadýmání
 • při diabetu
 • otocích,
 • svalové slabosti,
 • cholera,
 • pásové opary
 • třes a při  léčbě nádorů  ...

ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA

V alternativní medicíně se využívá většinou prášek z fazolí Mucuna 2 x za den po 1-1, 5 g. Nedoporučuje se pro těhotné a kojící ženy. S různými léky mohou být vyvolávány interakce, proto je doporučeno případné užívání konzultovat se svým nebo odborným lékařem, protože fazole Mucuna pruriens je vlastně surovina pro výrobu léků pro léčbu Parkinsonovy choroby (L - dopa) .V ajurvédské a čínské tradiční medicíně jako iv lidovém léčitelství afrických a jiných národů se Mucuna pruriens pro své výjimečné fytochemické složení a obsah látek využívá po stáročia.V USA bylo zaregistrováno několik patentů i pro potravinářské využití Mucuna jako například chléb z Mucuna a jiné potraviny pro určité cílové skupiny lidí.

Neplodnost a SNÍŽENÁ PLODNOST

Vědecké studie prováděné v posledním období potvrdily, že hlavní příčinou neplodnosti, hlavně u mužů, ale iu žen je důsledek vlivu  oxidačního stresu , nedostatek některých důležitých minerálů, jakož i dlouhodobé vystavení se samotným  rizikům  souvisejícími se  životním  prostředím .

Při podávání Mucuna pruriens bylo pozorováno zlepšení (návrat) mitochondrionálneho membránového potenciálu, obnovení procesu žláz s vnitřní sekrecí a spermatogény, co se dá přisuzovat nutričním  adaptogenním  afrodiziakálním  a  regeneračním  vlastnostem a účinkem Mucuna pruriens.

Dá se konstatovat, že Mucuna pruriens zlepšuje plodnost - zvyšuje tvorbu a kvalitu spermií. U žen látky obsažené v Mucune pruriens stimulují  činnost dělohy  a příznivě ovlivňují jejich  plodnost .

Parkinsonova choroba, neurodegenerativní choroby

Parkinsonova choroba je druhým nejčastěji se vyskytujícím neurodegenerativním onemocněním, což se připisuje postupnému pomalému poškozování mozkových buněk, které se starají o produkci dopaminu. K léčbě se využívá 5 skupin antiparkinsonik a to podle účinků a druhů projevů. V 70-tých letech bylo zahájena účinná léčba Parkinsonovy choroby  L-dopou , která je ve významné míře zastoupena v Mucune pruriens.

V posledním období se v různých výzkumných a vědeckých pracích zabývajících se Mucuna pruriens bylo zjištěno více než  37 farmaceuticky a biologicky  aktivních látek  prospěšných lidskému organismu, včetně vysokého obsahu  L-dopy  (5 - 6%). L-dopa je průběžně transformována přes organismus, na tvorbu dopaminu, který významně zpomaluje postup chronických projevů, přičemž se podílí na terapeutických účincích, na kvalitě života pacientů postižených Parkinsonovou chorobou a jiných  neurodegenerativních onemocnění .

Poslední výzkumy potvrzují při aplikaci Mucuna pruriens výrazné zpomalení progresivity postupu Parkinsonovy choroby a přínos pro zpomalení postupu onemocnění souvisejících s věkem pacientů při neurodegenerativních poruchách. Při aplikaci Mucuna pruriens jako nervové tonikum se zlepšil  přenos nervových vzruchů  a třes se zmírnila nebo ustala.Z hlediska léčivých účinků a fytochemických složení se Mucuna pruriens řadí na významné místo v oblasti rostlinného materiálu pro své léčivé účinky a využití jako obnovitelného zdroje suroviny pro výrobu léků a na léčitelské účely.

SVALOVÝ STIMULANT - růstové hormony

Látky obsažené v Mucune pruriens patří do skupiny  neurotransmiterů , které významně zvyšují produkci růstového hormonu , což má za důsledek zlepšení kondice imunitního systému,  odbourávání tuků  a podporu  růstu svalové hmoty .

Při hubnutí se současným užíváním Mucuna pruriens, se v organismu spalují tukové buňky, bez viditelné změny objemu svalové hmoty.

afrodisiakální účinky

Mucuna pruriens obsahuje látky, které zajišťují zvýšenou produkci  dopaminu  a zvyšují obsah  testosteronu  v krve a organismu, v důsledku čehož se zvyšuje  libido  uživatele, zvyšuje  sexuální touha  a podporuje správná činnost pohlavních orgánů, a to i u  mužů i u  žen .

OBEZITA A snižování nadváhy

Látky, které obsahuje Mucuna pruriens působí jako  prekurzov tuků  na  svalovou hmotu , přičemž se zabraňuje vytváření tukové hmoty a tvorbě nových tukový buněk v organismu.

Urychlí se proces  metabolismu  a činnost těchto látek v souvislosti s vhodnou pohybovou aktivitou urychluje a stabilizuje proces snižování nadváhy - hubnutí  bez jojo efektu .

STÁRNUTÍ ORGANISMU

Postupně s věkem se v organismu snižuje hladina a produkce  růstového hormonu , jehož produkce je v období mládí dostatečná. Mucuna pruriens obsahuje komplex látek, které zajišťují zvýšenou produkci růstového hormonu as tím související regenerační schopnost organismu i ve vyšším věku.

Spolu s významnou  antioxidační  kapacity obsažených látek v kombinaci s posílením mozkové činnosti  dopaminem  je Mucuna pruriens vysoce doporučená pro lidi ve vyšším věku.