Navštivte kategorii Lednový Výprodej :)

RAW Nutrition Vitamin D3 240 kapslí 50mg

Akce Novinka Tip
480 Kč –19 %
RAW Nutrition Vitamin D3 240 kapslí 50mg
480 Kč –19 % 390 Kč
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
26.1.2021
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D označuje skupinu v tucích rozpustných secosteroidov zodpovědných za zvýšení střevní absorpce vápníku, železa, hořčíku, fosfátů a zinku. Vitamin D3 je typ vitamínu D, který se vyskytuje v malém množství potravin např. ryby a mořské plody. Vitamin D3 je oblíbený také díky schopnosti těla ho syntetizovat v letních měsících. Vitamin D3 lze používat jako doplněk k léčbě a prevenci nedostatku vitaminu D av tmavších zimních měsících, kdy je vystavení slunečnímu záření omezené.
 

Vitamín D pozitivně ovlivňuje hustotu kostí a zdraví chrupu. Účastní se regulace metabolismu vápníku a fosforu, díky čemuž v těle udržuje minerální rovnováhu. Kromě toho posiluje imunitní systém a je účinný při léčbě některých onemocnění kůže, jako je například psoriáza.

 

Existují studie, které se zabývají vlivem vitaminu D na rakovinné buňky a jejich dělení. Výzkumy naznačují, že za určitých okolností může bránit jejich dělení a působit tedy antikarcinogenní.

 

Vitamín D se doporučuje doplňovat i během těhotenství, protože se stará o správný vývin kostry plodu. V období kojení podporuje a zvyšuje i tvorbu mléka a stará se o správný vývoj organismu.

 


 

Nedostatek vitaminu D

Výše jsem nezmínila ještě jedno pozitivum vitaminu D. Působí totiž na nervovou soustavu, přičemž jeho nedostatek pocítíte právě tím, že budete unavení, podráždění, ba až depresivní. Rovněž se při jeho nedostatku snižuje i odolnost vůči infekcím.

 

Uvažuje se také o tom, že nedostatek vitaminu D přispívá k riziku roztroušené sklerózy. Význam jeho nedostatku se neustále studuje, a to zejména kvůli stále jeho častějšímu v zemích s mírným podnebím.

 

 

Nutriční informace

100% vitamín D3 (přírodní) 100 000 IU